Elavult, nem támogatott böngésző

Az ön böngészője elavult, már nem támogatott a készítője által, így biztonsági problémát jelent a használata, illetve a honlap megjelenítéséhez szükséges eszközök és technológiák sem támogatottak benne megfelelően. Ezek miatt honlapunk nem támogatja ezt a böngészőt.

Kérjük, használjon helyette modern, folyamatosan karbantartott, támogatott böngészőt - néhány példa: Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Vivaldi.

v2.1.79


v2.1.79 (build 688) - 2023. december

Kiemelt újdonságok

  • Mobilon rögzíthető és akár automatikusan betölthető egyedi azonosítók a CsipoGO! modulban
  • Kiszedés ideiglenes bizonylattal - CsipoGO!-val
  • Cikk keresőben a készlet ablakban újabb szállítói rendelés adatok jeleníthetők meg
  • Cikk szerint összesített kiszedés lista
  • Jótállási jegy bizonylat készítési lehetőség
  • EPR / termékdíj esetén a bizonylat sorban kikapcsolható a termékdíj számítás

CsipoGO! ONLINE ADATGYŰJTŐ - mobil applikáció

  • Egyedi azonosítók rögzítése mobilon (CsipoGO!), majd ezek betöltése nyitott egyedi azonosító tranzakciókhoz automatikusan vagy manuálisan.
    • Automatikus működés: Az automatikus működés előfeltétele, hogy ACTUAL-ban már létezzen a rögzített bizonylat, elkészüljenek a nyitott egyedi azonosító tranzakciók. Ezekhez a nyitott gyáriszámos tranzakciókhoz lehet majd beolvasni a CsipoGO!-ban rögzített egyedi azonosítókat (1.2 pont).Amikor ACTUAL érzékeli, hogy érkezett egy új egyedi azonosító csomag, és az adott bizonylathoz még nem lett rögzítve az egyedi azonosító, akkor automatikusan hozzárendeli a nyitott tranzakcióhoz a csomagban szereplő egyedi azonosítókat. Ha minden rendben, akkor automatikusan le is zárja a tranzakciót, vagyis az egyedi azonosító rögzítése befejeződött.Ha kevesebb egyedi azonosítót tartalmaz a csomag, akkor a tranzakció továbbra is nyitott marad, ha több egyedi azonosítót tartalmaz, akkor sorban felhasználja az egyedi azonosítókat, és lezárja a tranzakciót. Az automatikus működéshez külön beállítások tartoznak:
      • [Beállítás] -> Rendszer paraméterek -> Adatgyűjtő (PDA) -> CsipoGO PDA - CsipoGO! időzítő (másodperc)
      • [Beállítás] -> Rendszer paraméterek -> Adatgyűjtő (PDA) -> CsipoGO PDA - CsipoGO!-ban rögzített egyedi azonosítók automatikus betöltéseA fő képernyő jobb oldalán lévő Emlékeztető panelen a [Frissít] gomb megnyomásával is elindítható az automatikus feldolgozás.
    • Manuális működés: Ebben az esetben a felhasználó az [Egyedi] gomb melletti "Nyitott tranzakciók" menüpontban a [Betöltés fájlból] menüben a "CsipoGO!-ban rögzített egyedi azonosítók beolvasása" funkcióval tudja a kiválasztott CsipoGO! csomagot feldolgozni. Ha kevesebb egyedi azonosítót tartalmaz a csomag, akkor a tranzakció továbbra is nyitott marad, ha több egyedi azonosítót tartalmaz, akkor sorban felhasználja az egyedi azonosítókat, és lezárja a tranzakciót.
  • Kiszedés ideiglenes szállítólevél alapján - akár egyedi azonosítók rögzítésével

TÖRZS ADATOK

  • Cikk űrlapon a "Tárolási hely" mező hossza mostantól 100 karakter.
  • Cikk űrlapon új opció: "Felhasználás csak a bizonylaton megadott mennyiségben lehetséges - nem megbontható"
    Jelentése: ha egy cikknél a fenti opció ki van pipálva, akkor a bizonylaton megadott mennyiséget nem lehet részben felhasználni, csak a teljes mennyiségben, azaz a "Bizonylatok felhasználása" ablakban az ilyen tételt nem lehet részben felhasználni, csak a teljes mennyiségben.
    A rendelés feldolgozás használata esetén egy korlátozás van: mivel a program az azonos cikkeket összevonja és így készíti el a foglalásokat, a fenti opció használata esetén szükésg van arra is, hogy az ilyen tétele rögzítése esetén az "Egyedi termék" opció automatikusan kipipálásra kerüljön. Amennyiben egy cikket rögzítünk egy bizonylatra (és a "Felhasználás csak a bizonylaton megadott mennyiségben lehetséges" opció ki van pipálva), akkor egyben az "Egyedi termék" opció is pipálásra kerül (ezért nem fogja összevonni más rendelésben lévő tételekkel). 

CIKK KERESŐ

  • Cikk keresőben a készlet ablakban újabb szállítói rendelés adatok jeleníthetők meg:
    • <Szállítói rendelés (élő)> = az adott cikkhez tartozó összes, élő szállítói rendelés mennyisége
    • <Szállítói rendelés (foglalt)> = az adott cikkhez tartozó összes, élő szállítói rendelés mennyisége, amely össze van kötve vevői rendeléssel (vagyis ezen szállítói rendelések bevételezése során automatikusan vevői foglalások készülnek)
  • Új beállítások:
    • [Beállítás] -> Események, bizonylatok beállításai -> Készletkezelés -> Készlet ablakban az élő szállítói rendelések megjelenítéseA fenti opció kipipálása esetén a cikk keresőben a készlet táblázatban az élő szállítói rendelések összes mennyisége is megjelenik cikkenként <Szállítói rendelés (összes élő)> néven. Az élő szállítói rendelés amelyek még nem lettek bevételezve
    • [Beállítás] -> Események, bizonylatok beállításai -> Készletkezelés -> Készlet ablakban a foglalt szállítói rendelések megjelenítése. A fenti opció kipipálása esetén a cikk keresőben a készlet táblázatban a foglalt szállítói rendelések összes mennyisége is megjelenik cikkenként <Szállítói rendelés (foglalt)> néven. A foglalt szállítói rendelések azok az élő szállítói rendelések, amelyek vevői rendelések alapján készültek (azaz a szállítói rendelés bevételezése esetén a vevő részére automatikusan vevői foglalás készül.
  • Az <Szállítói rendelés (összes élő)> sorra duplán kattintva megjelenik egy űrlap, ahol ezek az élő szállítói rendelések részletes adatai is megtekinthetőek (szállítói rendelés száma, szállító neve, cikkszám, cikknév, mennyiség). Egy cikk annyi sorban jelenik meg, ahány szállítói rendelésben szerepel.
  • A <Szállítói rendelés (foglalt)> sorra duplán kattintva megjelenik egy űrlap, ahol ezek a Foglalt szállítói rendelések részletes adatai is megtekinthetőek (vevői rendelés száma, vevő neve, szállítói rendelés száma, szállító neve, cikkszám, cikknév, mennyiség). A tételek vevői rendelésenként jelennek meg.
  • Cikk Készlet ablakban a vevői és szállítói rendelési adatok elnevezései egységesítésre kerültek.

BIZONYLATKEZELÉS

  • Cikk szerint összesített kiszedés lista: a Kiszedés ablakban több rendelés kipipálása esetén lehet készíteni összesített kiszedési listát, amely cikk szerint összesítve jeleníti meg a rendelésben szereplő tételeket. Ez a lista hasznos lehet abban az esetben, ha a kiszedést nem rendelésenként külön végzik. A funkció helye: a Kiszedés ablakban a [Kiszedés] gomb melletti menüben: "Kiszedési lista (cikk szerint összesített) nyomtatása - a kipipált bizonylatok alapján"
  • A rendelés feldolgozás alsó táblázatában egy szállítói rendelés fázisban lévő sorra duplán kattintva megnyílik a szállítói rendelés űrlapja.
  • Cikkcsoporthoz számlázási cikk kapcsolható (felhasznál másként cikk): Minden cikkcsoporthoz meg lehet adni egy számlázási cikket, amelyet a Bizonylatok felhasználása ablakban a 'Felhasznál másként' funkcióban kezel a program.
    Ha vevői számlát állítunk ki, és a Bizonylatok felhasználása ablakban a [Felhasznál másként] gombot nyomjuk meg, akkor a számlára nem a Bizonylatok felhasználása ablakban kipipált tételek kerülnek, hanem az adott cikkhez megadott cikkcsoporthoz beállított 'Felhasznál másként' cikk.
    Ebben az esetben annyi sor jön létre, ahányféle cikkcsoportba vannak besorolva a kipipált tételek. A 'Felhasznál másként' cikk törzsadatában megadott eladási ár lesz a számlára kerülő cikk egységára.
  • Bizonylat tömbben alapértelmezett fix ár beállítási lehetőség: a Bizonylat tömbök szerkeszthető beállításai táblázatban az "Ároszlop" mező mellett megjelent egy "Fix" nevű oszlop, amelyet ha kipipálunk, akkor az adott bizonylat készítésekor a beállított ároszlop lesz az alapértelmezett érték a bizonylat sor felvitelekor az Egységár mezőben (függetlenül az egyéb szerződés beállításoktól).
  • Kiszedés (ideiglenes bizonylattal - CsipoGO!-val): lehetőség van arra, hogy a kiszedés során alapértelmezetten ideiglenes szállítólevél jöjjön létre, amely alapján a raktárból kiszedés (komissió) elvégezhető. Ennek a megoldásnak az előnye, hogy nem történik készletmozgás, így a készletproblémák esetén könnyen korrigálható a mennyiség, és a végleges szállítólevélre már csak a ténylegesen kiszedett termékek kerülnek.
    Az ideiglenes szállítólevél is kiválasztható a CsipoGO! mobil applikációban, ahová a ténylegesen kiszedett mennyiség beírható. A csomag lezárása után a kiszedett mennyiség automatikusan megjelenik a Kiszedés modulban.
    A Kiszedés űrlapon az [Élesít] gomb megnyomása után elkészül az éles szállítólevél a ténylegesen kiszedett tételekkel. Azok a tételek, amelyeket nem sikerült kiszedni, továbbra is megjelennek a nyitott rendelésben foglalásként.
    Kapcsolódó beállítás: [Beállítás] -> Események, bizonylatok beállításai -> Rendelés feldolgozás -> Kiszedés -> Kiszedéskor ideiglenes szállítólevél készítése. A fenti opció kipipálsa esetén kiszedéskor a program ideiglenes szállítólevelet készít. Az ideiglenes szállítólevél csak egy piszkozat, ilyenkor nem történik készletmozgás. Az áru tényleges kiszedése (komissió) után lehet elkészíteni az éles szállítólevelet. Ennek a módszernek az előnye, hogy ha bizonyos termék nincs készleten, akkor nem kell visszáru bizonylatot készíteni.
  • EPR / termékdíj esetén a bizonylat sorban kikapcsolható a termékdíj számítás: a bizonylat sor szerkesztő ablakban választható a "Termékdíj számítás" opció, abban az esetben, ha a cikk űrlapján termékdíj összetevő van megadva, alapértelmezett értéke ilyenkor a pipált állapot. A felhasználó manuálisan kiveheti a pipát az opcióból, ennek az lesz a következménye, hogy ha ilyen sort rögzítünk a számlára, akkor nem történik termékdíj számítás (azaz úgy viselkedik, mint egy normál cikk). A számla nyomtatási képén sem jelenik meg termékdíj információ.
    A kimutatásokban lévő termékdíj statisztikákban sem jelennek meg az ilyen sorok. A bizonylatok készítése során ha egy korábbi bizonylat sort használunk fel, akkor a "Termékdíj számítás" opció is öröklődik. A Bizonylat sor táblázatban "Termékdíj számítás" oszlop megjeleníthető. Ideiglenes bizonylatban esetén is működik. Statisztika figyelembe veszi a "Termékdíj számítás" opció értékét
  • Szállítói rendelés rögzítésekor a szállító partner űrlapján beállított "Szállítási idő (nap)" értékét figyelembe veszi a program az "Esedékesség" dátumának alapértelmezett kitöltésekor. Például, ha egy szállítónál 10 nap van beállítva, akkor az "Esedékesség" dátuma alapértelmezetten a mai nap + 10 nap lesz.
  • Jótállási jegy bizonylat készítési lehetőség: jótállási jegy bizonylatot készíthetünk akár több szállítólevél felhasználásával.
    A funkció helye: az Eladások menüben a [Jótállási jegy] gomb. A jótállási jegy készítésének menete:
    • A [Jótállási jegy] gombra kattintva válasszuk ki a vevőt
    • A megjelenő bizonylat űrlapon kattintsunk a [Felhasznál] gombra
    • A megjelenő "Bizonylatok felhasználása" űrlapon írjuk be az időszakot, majd nyomjuk meg a [Frissít] gombot
    • A "Bizonylatok felhasználása" ablakban pipáljuk ki a jótállási jegyre kerülő tételeket, majd megnyomjuk a [Felhasznál] gombot.
    • Mentsük el a jótállási jegyet, majd nyomtassuk ki

EGYÉB

  • Új e-mail beállítások:
    • [Beállítás] -> Rendszer paraméterek -> E-mail beállítások -> Központi e-mail esetén - központi fiók
    • [Beállítás] -> Rendszer paraméterek -> E-mail beállítások -> Központi e-mail esetén - központi fiók jelszó
    • Ha központi e-mail készül, akkor a program az itt beállított központi e-mail fiókbeállításokkal küldi el a levelet (ha nincs kitöltve, akkor a bejelentkezett felhasználó beállításaival)
  • E-mail küldést mostantól minden esetben a belső .NET alkalmazás végzi el.

CRM

  • A CRM rendszer beállításánál új beállítások:
    • [Beállítás] -> Ügyfélkapcsolat (CRM) -> Riasztás alapértelmezett értéke (igen/nem)
    • [Beállítás] -> Ügyfélkapcsolat (CRM) -> Alapértelmezett riasztási idő (CRM "mikor" listadoboz elemei)

WEBÁRUHÁZ KAPCSOLAT

  • Megrendelés xml fájlban új termék esetén a beszállító partnerkódját is meg lehet adni (<SzallitoKod> mezőben). Amennyiben a webáruházban olyan terméket rendelnek meg, amelyik még nincs az ACTUAL partner törzsben, akkor a létrejövő új cikk adataiban az alapértelmezett szállító is rögzítésre kerül. Így a rendelés feldolgozás során a program automatikusan tud szállítói rendelést generálni a szállító partner részére.